Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

sejm2019-logo

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)


Program Ograniczenia Niskiej Emisji w 2018 roku Drukuj Email
poniedziałek, 11 lutego 2019 12:34

alt

 

„Ograniczenie niskiej emisji na terenie Gminy Sułkowice poprzez wymianę niskowydajnych i nieekologicznych palenisk i kotłów węglowych na kotły gazowe w roku 2018.”

 

Zadanie polegało na likwidacji starych kotłów węglowych, co w konsekwencji przyczyniło się do zmniejszenia ilości zanieczyszczeń emitowanych do powietrza w wyniku procesów spalania paliw stałych w budynkach mieszkalnych. Zadanie obejmowało demontaż kotłowni i palenisk opalanych paliwem stałym o niskiej sprawności energetycznej oraz montaż nowych kotłowni gazowych kondensacyjnych wraz z wewnętrznymi instalacjami c.o. i c.w.u. W ramach programu zlikwidowano 30 kotłowni węglowych w budynkach mieszkalnych jednorodzinnych.
Zadanie zostało zrealizowane przy wsparciu finansowym Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Całkowita wartość zadania: 353 197,66 PLN

Kwota dotacji: 150 000,00 PLN

Link do strony Funduszu: www.wfos.krakow.pl

 
Ankieta - poprawa jakości powietrza na terenie Gminy Sułkowice Drukuj Email
czwartek, 21 czerwca 2018 13:02

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych informujemy, że zmianie uległ wzór ankiety dla osób zainteresowanych wymianą kotła.

Każdy, kto jest zainteresowany wymianą, może pobrać ankietę z linku powyżej lub w wersji papierowej w Urzędzie Miejskim, wypełnić ją i przynieść do Urzędu (pokój 115).

Ankiety złożone na dotychczasowym wzorze zachowują ważność.

Uwaga. Ankieta musi być wypełniona we wszystkich polach.

 

Ankieta do pobrania:

W formacje MS WORD

W formacie PDF

 

Więcej…
 
Nie palmy śmieci w piecach Drukuj Email
środa, 23 listopada 2016 16:05

nie pal sNie palmy śmieci w piecach

W związku z trwającym sezonem grzewczym 
apelujemy do Mieszkańców Gminy Sułkowice 
o niespalanie śmieci
w piecach domowych, kominkach i ogniskach
.

Dym ze spalanych śmieci, szczególnie odpadów w postaci plastikowych pojemników i butelek, foliowych toreb, zużytych opon i odpadów gumowych, przedmiotów z tworzyw sztucznych, drewna lakierowanego, malowanego i impregnowanego, opakowań po środkach chemicznych, po środkach ochrony roślin, farbach i lakierach, jest nie tylko nieprzyjemny, ale przede wszystkim bardzo toksyczny i niebezpieczny dla zdrowia ludzi.

Więcej…
 
Czyste powietrze nad Sułkowicacmi na nadzwyczajnej sesji RM Drukuj Email
czwartek, 07 lipca 2016 16:27

kontur gminy z herbami miniRewitalizacja i dofinansowanie do wymiany kotłów c.o.

Radni Miejscy spotkali się na sesji nadzwyczajnej w czwartek 7 lipca, by przyjąć dwie ważne uchwały: wyznaczyli obszary przewidziane do rewitalizacji na terenie naszej gminy oraz przyjęli Regulamin udzielania dotacji na dofinansowanie wymiany niskowydajnych, nieekologicznych palenisk i kotłów węglowych na nowoczesne, proekologiczne w budynkach mieszkalnych.

Więcej…
 
Czyste powietrze nad Sułkowicami Drukuj Email
poniedziałek, 07 marca 2016 15:04

Informujemy mieszkańców Gminy Sułkowice, że został zakończony nabór ankiet do programu "Ograniczenie niskiej emisji na terenie Gminy Sułkowice poprzez wymianę niskowydajnych i nieekologicznych palenisk i kotłów węglowych".

Aktualnie został złożony wniosek do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Decyzja czy złożony wniosek został rozpatrzony pozytywnie zostanie podjęta na najbliższym zabraniu Rady Nadzorczej WFOŚiGW, która odbędzie się pod koniec marca.

Szczegółowe informacje o programie można uzyskać na stronach Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie:

http://www.wfos.krakow.pl/aktualizacja-programu-pone

Można też zasięgnąć informacji telefonicznej w Urzędzie Miejski w Sułkowicach nr telefonu 12 273 20 75 wew. 20 i 31 w godzinach pracy Urzędu.

 

Program Ochrony powietrza dla Gminy Sułkowice (Uchwała nr XX/109/2016 Rady Miejskiej w Sułkowicach)

 
Czyste powietrze nad Sułkowicami Drukuj Email
piątek, 29 stycznia 2016 12:35

o czyste powietrzeZ dniem 1 lutego 2016 r. kończy się nabór ankiet skierowanych do właścicieli nieruchomości, którzy w najbliższym czasie zamierzają wymienić kocioł centralnego ogrzewania w ramach programu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Dla zainteresowanych programem

     ankieta do pobrania

 
Czyste powietrze nad Sułkowicami Drukuj Email
piątek, 11 grudnia 2015 15:31

o czyste powietrzeKomu kocioł c.o. za pół ceny?

Nawet 50% dofinansowania będzie można otrzymać na wymianę kotła c.o. na ekologiczny (czyli V generacji, opalany węglem eko-groszkiem lub gazowy) w ramach programu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, do którego chciałaby przystąpić nasza gmina. Chciałaby, bo ostatecznie zależy to od liczby chętnych osób, które w ciągu najbliższych 5 lat zdecydują się na wymianę kotła.

Dla zainteresowanych programem

ankieta do pobrania

Więcej…